Зустріч з ветеранами: уроки життя, уроки історії ...
Салій Ірина, заступник директора ВНЛВОР з навчально-виховної роботи
Декадник української літератури
З 24 лютого по 7 березня 2025 року у Волинському науковому ліцеї Волинської обласної ради було проведено декадник української літератури. Протягом десяти днів здобувачі освіти та вчителі мали змогу поринути у світ слова, що надихає, збагачує душу та пробуджує гордість за культурну спадщину рідного народу. Учні 9-х класів взяли участь у вебквесті «Усім знайомий Т. Шевченко». Найвищі результати в нестандартній ігровій ситуації продемонстрували Анна-Софія Волошина, Єва Гуменюк, Ангеліна Ковальчук, Анастасія Нікітіна, Дарія Савюк, Орест Ухо, Дарія Формазюк, Софія Шимко. Дев'ятикласники під час конференції «Т. Шевченко. Особистість. Нація. Світ» з учителькою Наталією Ковальчук говорили про значення творчості українського митця у світовому контексті. До дня народження Великого Кобзаря проникливо та щиро читали його твори Анна-Софія Волошина, Дарина Герасимчук, Єва Гуменюк, Катерина Зеленко, Олена Козлюк, Костянтин Мороз, Данило Степанюк, Юрій Наумук; учні ж 8-А класу ознайомилися з галереєю ілюстрацій «Т. Шевченко. Перезавантаження минулого»; учні 8-Б класу підготували інфографіку «Т. Шевченко – геній думки й слова». До 154-ї річниці з дня народження славетної доньки Волинського краю ліцеїстам було запропоновано матеріал відеолекторію «Геніальна Леся Українка» (учителька Надія Кратік). Олена Мазурчук провела в 10-Б класі урок-семінар «Я маю в серці те, що не вмирає», говорила з ліцеїстами про вічні теми в драмах авторки; з учнями 10-А класу під час виховної години «Лесиними стежками» аналізувала поезії Лариси Косач, написані на Волині. У рамках декадника було проведено засідання гуртка журналістики «Читаймо між рядками», Вікторія Баглик, Іван Ковальчук, Тетяна Недопад, Маргарита Павлюк, Тарас Чижевський розповіли про свою участь у флешмобі до Дня рідної мови, проаналізували поезії, які читали під час цього дійства. З метою популяризації української літератури, виховання патріотизму та зацікавленості молоді рідним словом було проведено урок-дослідження «О. Довженко. Видатний український кінорежисер і письменник», урок-презентацію «В. Симоненко. Коротко про митця. Образ України, громадянський вибір» (учителька Надія Кратік); а також урок-диспут «Хто ми? Народ чи чернь?», присвячений 120-річчю з дня народження Уласа Самчука (учителька Олена Мазурчук). Оригінальний візуальний матеріал до уроків запропонували Єлизавета Бєлих, Єва Гарбар, Назар Вацик, Софія Степан.
Підготувала Надія Кратік,
методист суспільно-гуманітарної методичної комісії
Декадник історії України та всесвітньої історії
Підготувала Надія Кратік,
методист суспільно-гуманітарної методичної комісії
Не серед нас, та разом з нами в серцях, у пам’яті, в думках – Герої Небесної Сотні
Герої Крут – приклад мужності та самопожертви
День Соборності України
Тиждень доброчесності
Попри виклики сьогодення ми прагнемо жити в успішному суспільстві, де кожен має рівні можливості для розвитку та реалізації своїх знань, умінь та навичок, де панують взаємоповага, справедливість, честь і гідність. Саме доброчесність є базою для створення такого суспільства. Доброчесність – це моральна якість та чеснота, цінність, сукупність етичних принципів, які виховують в людині відповідальність та повагу до інших.
З 2 по 6 грудня 2024 року у Волинському науковому ліцеї Волинської обласної ради проходив Тиждень доброчесності. У рамках Тижня доброчесності за ініціативи Національного агентства з питань запобігання корупції, проводились тематичні заходи, зокрема виховні години, бесіди, тренінги. Мета відповідних тематичних активностей – актуалізація та поглиблення знань про корупцію, її негативні наслідки, виховання майбутнього покоління, яке будуватиме суспільство на засадах рівності та справедливості, надання здобувачам освіти знань та навичок необхідних для запобігання проявам недоброчесної поведінки у повсякденному житті, а також формування доброчесних стратегій поведінки.
"Поводитись чесно, навіть коли ніхто не бачить", закликає принцип НАЗК.
Голодомор: трагедія українського народу
21 листопада День Гідності та Свободи

21 листопада у Волинському науковому ліцеї відбувся тематичний захід до Дня Гідності та Свободи, «Тільки тим історія належить, хто за неї бореться й живе» (вихователь Оксана Лагода, учні 10-Б класу). який об'єднав учнів, учителів навколо спільної мети – згадати, вшанувати героїв, замислитися над ключовими цінностями нашої незалежної України.
День відкритих дверей у ЛНТУ

Сьогодні для наших ліцеїстів дружньо відкрив свої двері Луцький національний технічний університет. Креативний простір, модернові ідеї, цікаві локації та професійні науковці, які своєю відкритістю запалили дитячі серця.....


Перемога у 16-му Всеукраїнському турнірі юних журналістів

З 28 жовтня по 01 листопада 2024 року вперше у місті Луцьку Міністерством освіти і науки України спільно з Національним центром «Мала академія наук України» та Волинською обласною Малою академією наук проведено 16-й Всеукраїнський турнір юних журналістів. Команду Волинського наукового ліцею Волинської обласної ради представляли члени наукового учнівського товариства «Паросток»: Гарбар Єва, Бєлих Єлизавета, Вацик Назар, учні 11- А класу, Маєвська Валерія, учениця 11-Б класу, Вовк Антон, учень 10-Б класу. Протягом п’яти днів учнівська молодь в інтелектуальних дискусіях демонстрували не лише рівень своїх знань, але й уміння відстоювати свою думку, аргументувати власну позицію, кваліфіковано опонувати. За результатами проведеного заходу серед 12 команд з усієї України саме наша
"Екологічна інспекція" у м. Київ

26 жовтня 2024 року здобувачі освіти наукової профільної школи Волинського наукового ліцею Волинської обласної ради взяли участь в навчальних заняттях у межах реалізації проєкту з моніторингу екологічного стану України «Екологічна інспекція», які відбулися в місті Києві. Мета поїздки: виявлення, розвиток та підтримка обдарованої учнівської молоді, залучення її до активної участі у проведенні наукових пошуків, формування в здобувачів освіти базових дослідницьких компетентностей у процесі експериментальної, науково-дослідницької та винахідницької діяльності.


Всеукраїнський радіодиктант національної єдності

Попри похмурий ранок та втому в кінці тижня, ми не почувалися виснаженими, ми таки знайшли сили й у своїй ліцейській родині писали Всеукраїнський радіодиктант національної єдності. І хоч повітряна тривога не дозволила відтворити увесь текст диктанту Оксани Забужко "Магія голосу", та навіть протягом 30 хвилин ми відчули себе частиною великої української родини, яка любить рідне слово і надихається ним...

Обласний турнір юних хіміків

19 жовтня 2024 року на базі Волинського національного університету імені Лесі Українки відбувся обласний турнір юних хіміків, який традиційно організовує Волинська обласна Мала академія наук. Під час заходу юні хіміки - майбутні науковці демонстрували свої глибокі знання та змагались за звання найкращих.
Обласний турнір юних журналістів

9 жовтня відбувся ХІХ обласний турнір юних журналістів імені Івана Корсака.

День Вчителя

Дорогі учителі!!! З професійним святом - Днем працівників освіти! Ми працюємо третій навчальний рік в умовах повномасштабної війни, наші завдання набувають особливого значення. Попри всі труднощі, важливо, щоб наші ліцеїсти мали мотивацію для сумлінного навчання, а вчителі продовжували якісно навчати!!




Міжнародний день миру!! Цей день служить нагадуванням про важливість мирного співіснування та необхідність постійних зусиль для досягнення та підтримки миру у світі. Принаймні, саме цього прагнуть всі цивілізовані країни, зокрема й Україна, яка продовжує виборювати своє право жити в мирі та безпеці, попри збройну агресію з боку росії. Вітаємо усіх з Днем миру! Бажаємо, щоб наше життя було сповнене спокою та радості, щоб оминали тривоги та небезпеки. Нехай чисте та світле небо завжди буде над нашими головами, а діти зростають вільними та щасливими на своїй землі!!!
Рейтинг "Школи України 2024"

Волинський науковий ліцей Волинської обласної ради вкотре підтвердив високий рівень знань своїх вихованців . Щороку за підсумками складання учнями ЗНО/НМТ формують рейтинги найкращих шкіл України. Цьогоріч ми на 77-му місці в Україні (II - у Луцьку, III - у Волинській області).




Потужний генератор передали сьогодні для Волинського наукового ліцею

Про це повідомив начальник ОВА Юрій Погуляйко. Зокрема, очільник області відвідав заклад, оглянув укриття та поспілкувався з керівницею.